IVT GEO 600

IVT netreba veľmi predstavovať, keďže je tento švédsky výrobca priekopníkom inštalácií nielen na Slovensku a v Čechách, kde je spolu vyše 30000 inštalácií. Výhody tepelného čerpadla IVT GEO 600 oceníte pri novostavbe ale aj pri rekonštrukcii starého vykurovacieho systému vášho domu.

„Neexistuje úspornejšie vykurovanie, ako tepelné čerpadlo zem / voda s plynule riadeným výkonom. Na vykurovanie a ohrev vody v novostavbe stačí väčšinou elektrický príkon len 1,7 kW, čo je menej ako pri použití rýchlovarnej kanvice.“

Prečo práve tepelné čerpadlo IVT GEO 600?

Za elektrinu zaplatíte o 20 až 30% menej ako pri čerpadlách vzduch / voda, vďaka vysokému vykurovaciemu SCOP. Tepelné čerpadlo dokáže pracovať úplne bez elektrokotla. Úsporný ohrev teplej vody je v energetickej triede A +.

 

Výbava čerpadla GEO 600

 • Kompresor s plynulým riadením výkonu.
 • Nerezový zásobník teplej vody 180 l (model C).
 • Elektrický kotol.
 • Obehové čerpadlá pre primárny a sekundárny okruh.
 • Regulátor s dotykovým displejom.
 • Trojcestný ventil na ohrev teplej vody.
 • Pružné uloženie – tlmenie chvenia tepelného čerpadla.
 • Expanzná nádoba, plniaca zostava…

IVT GEO 600 využíva najmodernejšie technológie

 • Plynule riadený výkon kompresora sa prispôsobí aktuálnej potrebe tepla vo vašom dome.
 • Výstupná teplota vykurovacej vody 71 ° C umožňuje využiť bez úprav aj väčšinu existujúcich vykurovacích telies systému.
 • Pasívne chladenie domu pomocou externej chladiace jednotky, bez chodu kompresora.
 • Mimoriadne tichý chod vďaka premyslenému prevedeniu skrine tepelného čerpadla.

Ako funguje IVT GEO 600

Tepelné čerpadlo podľa vonkajšej teploty samo zistí, kedy má začať alebo prestať kúriť. V čase, keď nie je veľká zima, pracuje čerpadlo s nižším výkonom a nízkymi otáčkami kompresora. V tomto režime má čerpadlo najnižšiu spotrebu elektriny.

V zime pracuje tepelné čerpadlo naplno, aby do domu dodalo čo najviac tepla. Tepelné čerpadlo môže dom vykurovať samo, alebo od určitej vonkajšej teploty spolu s pomocným elektrokotlom. Prevádzka tepelného čerpadla, nie je nijako obmedzená vonkajšou teplotou.

V lete sa čerpadlo stará iba o ohrev teplej vody. Občas si nakrátko zapne obehové čerpadlo, aby nezatuhlo. Pokiaľ chcete dom v lete aj chladiť, pripojí sa do systému jednotka pre pasívne chladenie, ktorá umožní pomocou podlahového vykurovania znížiť teplotu v dome na príjemnejšie hodnoty. Teplo odobraté z domu sa čiastočne uloží v zemnom výmenníku a znovu využije pri vykurovaní alebo ohreve vody.

IVT s vrtom alebo plošným kolektorom

IVT GEO 600 môža odoberať teplo z vrtu alebo z plošného kolektora. Ak môžete v záhrade pod zem umiestniť kolektor, je to takmer vždy najvýhodnejšie riešenie. Obstarávacia cena je výrazne nižšia ako pri vrte a teplota získaná zo zeme je rovnaká a mnohokrát aj vyššia ako z vrtu. Vegetácia nie je kolektorom nijako ovplyvnená.

S návrhmi vrtu, či plošného kolektora máme 15-ročnú prax. Vieme ako systém navrhnúť aby dlhodobo a efektívne fungoval.

S podlahovým kúrením alebo s radiátormi

Ak je v dome podlahové kúrenie, ohrieva tepelné čerpadlo vodu na teplotu 35 až 45 ° C, ktorá pre vykurovanie domu pohodlne postačí a tepelné čerpadlo dosahuje vysokého vykurovacieho faktoru. Ak máte v dome radiátory, ohreje čerpadlo vykurovaciu vodu až na 71 ° C a zaistí tak v dome teplo aj v tuhých mrazoch.

Ohrev teplej úžitkovej vody tepelným čerpadlom

Spotreba elektriny pri ohreve teplej vody je vyššia ako pri vykurovaní, pretože voda v zásobníku má vyššiu teplotu. Môžete si preto vybrať medzi úsporným režimom, kedy čerpadlo ohrieva vodu v menšom množstve čo najlacnejšie a komfortným režimom, kedy sa vyrába teplej vody čo najviac.

Keď k vám príde návšteva, môžete jednoducho nastaviť (napríklad na dva dni) zvýšený ohrev vody, aby jej bolo dosť aj pre hostí. Na ochranu vášho zdravia je dôležitá aj funkcia sanitácie, pri ktorej sa v pravidelných intervaloch ohreje zásobník vody na vyššiu teplotu a ochráni vás tak proti legionella baktérii.

Tepelné čerpadlo môžete ovládať tromi spôsobmi. Priamo na displeji tepelného čerpadla, z terminálu umiestneného napríklad v obývacej izbe, ktorý vám ukazuje vnútornú teplotu a hlási i prípadné poruchy, alebo odkiaľkoľvek z aplikácie v mobilnom telefóne.

Jednoduché dotykové ovládanie

 • Prepojenie tepelného čerpadla s ďalšími technológiami v dome (vetranie, chladenie, FVE).
 • Diaľkový prístup cez mobilnú aplikáciu.
 • Pokročilá autodiagnostika a štatistika prevádzky čerpadla.

Technické parametre IVT GEO 600

Tepelné čerpadlo GEO 606 GEO 608 GEO 612 GEO 616
Energetická trieda 35 /55 °C A+++ / A++ A+++ / A+++ A+++ / A+++ A+++ / A+++
Energetická trieda ohrevu vody XL A+ A+ A+ A+
Maximálny výkon (7 / 35 °C) 2-8 kW 2-8 kW 3-12 kW 4-16 kW
Vykurovací faktor SCOP 35 / 55 °C 5,47 / 3,87 5,38 / 3,99 5,55 / 4,17 5,33 / 4,10
Výstupná teplota vody (°C) 67 67 71 71
Hladina akustického tlaku (1 m) 30 db(A) 32 db(A) 36 db(A) 37 db(A)
Rozmery (š × h × v) mm 600 × 610 × 1780 mm (v = 1180 mm bez zásobníku vody)
Parametre uvedené podľa EN14511

 

Záruka na čerpadlo

Kvalita IVT čerpadiel je overaná a aj preto platí predĺžená materiálová záruka 5 rokov na celé tepelné čerpadlo, pričom je možné dokúpiť predĺženú materiálovú záruku 10 rokov na kompresor.