Rekuperácia

  • Kompletný systém pre rozvod vzduchu od výrobcov Buderus alebo Mitsubishi.
  • Centrálne aj decentrálne jednotky rekuperácie
  • Účinnosť spätného získavania tepla až 86%
  • Spoľahlivá prevádzka až do -15°C
  • Funkcia letného bypassu – privádzaný chladný a filtrovaný vonkajší vzduch pre ochladenie priestoru
  • Integrovaný krížový protiprúdový výmenník tepla so zabudovaným elektrickým registrom predhrevu proti zamrznutiu výmenníka
  • komfort prostredníctvom diaľkového ovládania z obytného priestoru možnosť vybrať si z desiatich rozličných časových programov, dovolenkovú funkciu alebo funkciu rozkúrenia pre krby

Rekuperácia Mitsubishi VL-100

Nástenná rekuperácia Mitsubishi VL-100 je vhodná na lokálne vetranie jednotlivých miestností, prípadne tam, kde nie je priestor alebo možnosti na centrálny rozvod vzduchotechnického potrubia. Táto rekuperácia sa veľmi ľahko inštaluje, pričom do steny treba 2 otvory priemeru 75 mm.

Výhodou tejto kvalitnej rekuperácie od Mitsubishi je veľmi nízka hladina hluku, nízka spotreba, entalpický výmenník a taktiež vysoká účinnosť až 80%. Je jednou z najlepších rekuperácií do hranice 500€.

Prečo inštalovať rekuperáciu v byte, či dome?

Výhodou nástenných rekuperácií je inštalácia do tých miestností, ktoré si určíte podľa potreby vetrania – spálne, detské izby či obývačky. Záleží od usporiadania bytu, či domu ale v podstate aj s 2 jednotkami viete priebežne vetrať váš príbytok. Získate tak veľmi príjemný pocit zo stále čerstvého vzduchu, bez výrazného vírenia a s maximálne efektívnym odovzdávaním tepla čerstvému vzduchu. Montážou rekuperácie znížite výskyt plesní a prachu v byte, či dome a bude sa vám oveľa lepšie pracovať, učiť i spať!

Technické parametre rekuperácie Mitsubishi VL-100

Účinnosť rekuperátora80%
Regulácia2-stupňová
Pre obytnú plochucca 50m2
Hlučnosť25/37 dB(A)
Napájanie230V
Príkon17/34 W
Hmotnosť7,5kg
Priemer potrubia2x 75mm
Rozmery (vxšxd)265x200x620 mm

 

Kontaktujte nás

14 + 1 =